SAĞLIKLI GÖRÜŞÜ KORUMAK

Görmek müthiş bir beceridir. Yaptığımız hemen hemen her şeyde gözlerimize güveniyoruz. Gözlerinizi kısa ve uzun vadede koruma adımlarını aşağıda bulabilirsiniz:

Düzenli göz muayeneleri –  Göz muayenesi çok önemli bir sağlık kontrolüdür. Görmenize veya genel sağlığınıza zarar verebilecek durumları teşhis ve tedavide büyük önem taşır. Hızlı, basit ve ağrısız olan düzenli göz muayeneleri görüşünüzü ve genel sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.

Aile tarihçenizi öğrenin – Bazı göz hastalıkları genetik olabilir. Yaşa bağlı makula dejenerasyonu, glokom ve katarakt, yaygın genetik göz hastalıklarındandır. Erken teşhis çoğunlukla başarılı tedavinin anahtarı olduğundan aile tarihçenizi öğrenmeniz önemlidir.

Sağlıklı yaşam tarzı – Sağlıklı beslenmeden alacağınız besin maddeleri, vitaminler ve antioksidanlar, gözlerinizi zararlı UV ışınlarından ve bazı görme problemlerinden korur. Düzenli egzersiz sayesinde, görmenize zarar verebilecek yüksek tansiyon kontrol altına alınır. Düzenli beslenme ve egzersiz, sağlıklı bir kiloda kalmanızı sağlayarak, görme kaybına neden olabilecek diyabeti de engeller.

sağlıklı görüşü korumak , düzenli göz muayeneleri, göz muayenesi.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

X