SSS

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ?

Sormak istediğiniz sorularınızı sağ alt köşedeki canlı destek hattımızdan ya da iletişim sayfamızdaki iletişim bilgilerimizi kullanarak bize sorabilirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR

Genel Sorular

Aynı ay içerisinde verdiğimiz siparişlerde ekstra solüsyon gönderiminde bulunuyor musunuz?
Aynı ay içerisinde verdiğiniz siparişlerde solüsyon gönderiminde bulunamıyoruz
Günün ürünü için 4 al 3 öde kampanyasından yararlanabiliyor muyuz?
Günün ürününde 4 al 3 öde kampanyamız geçerli değildir.
Sürekli gözlüğe ihtiyaç duymuyorum. Neden kontakt lens takmalıyım?
Kontakt lensleri her gün ya da gözlüklerinizle kombinasyon içinde kullanabilirsiniz. Çok ciddi bir göz kusurunuz yoksa lenslerin kullanımı sizin için oldukça kolaydır ve gün boyunca gözlük tak çıkart hareketinden kurtulursunuz. Buna ek olarak kontakt lensleriniz lekelenmeyecek, akıntı yapmayacak, düşmeyecek ya da kırılmayacak ve çeper (yan) görüşünüzde gözlüklerin aksine herhangi bir kayıp yaşamayacaksınız.
Kontakt lens kullanmaya kaç yaşında başlayabilirim?
Kontakt lens kullanımında alt sınır bir yaş yoktur. Çok sayıda genç ya da çocuk lens kullanmaktadır. Genellikle lens kullanmaya başlama yaşı 16’dır. Fakat sekiz yaşındaki bir çocuk da 16 yaşındaki gibi lens takacak ve lens bakımını yapacak olgunlukta olabilir – başarılı lens takma işlemi yaştan ziyade sorumluluk ile alakalıdır. Göz doktorunuz lenslerinizin size uygun olup olmadığına karar vermenize ve görüş düzeltme ihtiyacınıza göre doğru lensini seçmenize yardımcı olacaktır.
Lenslerimi gece boyunca da takabilir miyim?
Bazı markalı kontakt lensler siz uyurken de takılabilir. Diğer bir yandan, bazı göz sorunlarına ilişkin risk gece boyunca daha yüksektir. Lenslerinizle uyumanın sizin için uygun olup olmadığını göz doktorunuz belirleyecektir. Uyku sırasında lens kullanımının size uygun olup olmadığına sadece göz doktorunuz karar verebilir.
Kontakt lens bakımı zor mudur?
Teknolojideki gelişmeler Kontakt Lenslerin güvenilir ve kullanımının kolay olmasını sağlamıştır. Dolayısıyla lens bakımı da temizleme, dezenfektasyon ve lenslerin saklanması için kullanılan çok amaçlı solüsyonların kullanımı sayesinde eskisinden çok daha kolaylaşmıştır.Daha güvenilir bir seçenek ise günlük olan Kontakt Lensler tek bir gün boyunca takılır ve herhangi bir bakım ya da solüsyona gerek kalmadan gün sonunda atılır.
Spor yaparken ya da çeşitli etkinliklerde kontakt lens takabilir miyim?
Takabilirsiniz. Kontakt lensler temiz ve net görüş sağlarken sporcuların da gözlüklerinin buğulanmasından, düşmesinden ya da etkinlik sırasında kırılmasından endişelenmelerine gerek yoktur. Gözlüklerde olduğu gibi çeper (yan) görüşünüz kısıtlanmaz. Kontakt lensler ile koruyucu gözlüklerin takılması da kolaydır. Yüzme ya da diğer su sporları için ise kontakt lens kullanıp kullanamayacağınızı öğrenmek için doktorunuza sorun.
Bana astigmatımın olduğu söylendi. Hala kontakt lens kullanabilir miyim?
Evet.Astigmatizm lens kullanmak hususunda engel teşkil etmemektedir. astigmatı olan insanlara benzersiz uyum, konfor ve görsel netlik sunar.
Canlı Destek
Canlı desteğe sorularınızı sorabilirsiniz.
E-posta
E-posta göndererek sorularınızı sorabilirsiniz.
Bizi Arayın
Bizi arayarak sorularınızı sorabilirsiniz.
X